MCBÜ Ev Sahipliğinde İnsan Hakları Şiddetle Sivil Mücadele ve Sosyal Arabuluculuk Bilincini Güçlendirici Saha Aktörleri Yetiştirilmesi Projesi Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde, MCBÜ İnsan Haklarını Güçlendirme ve Şiddetle Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “İnsan Hakları, Şiddetle Sivil Mücadele ve Sosyal Arabuluculuk Bilincini Güçlendirici Saha Aktörleri Yetiştirilmesi Projesi” Toplantısı gerçekleşti.

MCBÜ Prof. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Valiler, İlgili Bakanlık Genel Müdürleri, Rektörler, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

11. Kalkınma Eylem Planı’nda yer alan “İnsan Hakları, Şiddetle Sivil Mücadele ve Sosyal Arabuluculuk Bilincini Güçlendirici Saha Aktörleri Yetiştirme Projesi” bölge toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, gerçekleşecek toplantı ile yaşanan zorlukları iletişimle çözmenin yollarını ve bu yolların kurumsallaştırılmasının adımlarının atılacağını ifade ederek katılımcılara teşekkürlerini iletti.

“Öfke kontrolü yapabilen ve karşılaştığı bir sorunu çözme iradesine sahip kişiler yetiştirebilirsek zaten şiddetin tamamını kökünden çözmüş olacağız veya sorunu daha da azaltmış olacağız. Bu sorunlar ancak bu şekilde çözülebilir diye düşünüyorum.” açıklamalarında bulunan Vali Karadeniz, bu proje ile sadece şiddetle mücadelede değil sosyal ve psikolojik sorunların da üstünde durmamız gereken bir husus olduğunu ifade etti.

Açılış Konuşmaları sonrasında Şiddetle Mücadele Vakfı Başkanı Adem Solak tarafından proje tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Atatürk Üniversitesi İnsan Hakları ve Şiddetle Mücadele Bilincini Güçlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Rıdvan Küçükali, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Adına Tetkik Hâkimi Abdurrahim Taş tarafından katılımcılara projenin içeriğine ilişkin bilgi verildi.

Toplantı konuşmacılara Teşekkür Belgesi takdimi ile son buldu.

Haber fotoğrafları için tıklayınız.